Aktuality

Vloženo:01.07.2019

Areál cílových sportů k pronajmutí

Vloženo:14.06.2019

Liboc open 2019 – turnaj v lawnbowls

V neděli 2. června 2019 se za krásného slunečného počasí ve sportovním areálu TJ Sokol Liboc uskutečnil druhý ročník turnaje pro příchozí v lawnbowls. Celodenní akce byla koncipována jako prezentace zajímavého sportu – lawnbowls s možností účasti v turnaji pro tříčlenné týmy. Lawnbowls je tradiční sport, jehož historie se datuje již od 13. století a je populární zejména na britských ostrovech a v dalších zemích tzv. Commonwealthu. V České republice se hraje od roku 2017 a to právě ve sportovním  areálu v Liboci, hráči z naší TJ a povětšinou pořadatelé turnaje se v měsíci květnu zúčastnili i kvalifikace na Mistrovství světa ve Walesu. Turnaj měl velice přátelskou atmosféru a přestože si všichni účastníci chtěli především vyzkoušet tuto hru, zároveň se všechny týmy snažily o vítězství a zisk poháru. Nakonec zvítězilo šikovné mládí a vyhrál tým složený z nejmladších účastníků turnaje – jmenovitě Kryštof Judl, Daniel Šturm a Lucie Fidlerová. Odměnou jim byl nejen pohár ale i diplomy a hezké věcné ceny. Mezi zápasy si účastníci mohli vyzkoušet bowls na novém speciálním koberci uvnitř v tělocvičně či zahrát si ruské kuželky či pétanque. Akce se celkem zúčastnilo asi 50 zájemců o bowls, část z nich si jej pouze vyzkoušela a na turnaji fandila svým favoritům. O všechny účastníky bylo řádně postaráno, k dispozici byla pečlivě připravená sportoviště a potřebné sportovní vybavení, zajištěn byl i pitný režim a drobné občerstvení. Akce se konala za podpory MČ Praha 6.

Vloženo:11.06.2019

Dětský sportovní den 11.6.2019

Akce Dětský den proběhla  úspěšně. Účast byla i navzdory dost velkému parnu, vysoká , celkem 59 dětí ve věku od 2 let do 11 let  (z oddílů  Rodiče+děti, Předškolní děti, Žákyně+žáci a příchozí děti z Liboce a okolí). Začínali jsme od 17 h ve velké  tělocvičně opičí dráhou. Po posilnění pitíčkem jsme se přesunuli do obory Hvězda, kde děti čekal cca 0,7 km běh po fáborkách se čtyřmi stanovišti, kde zodpovídaly  přírodovědné otázky, které jsme si společně v cíli zopakovali. Nejmenší děti běžely v doprovodu rodiče, větší absolvovaly běh samy ve dvojicích. Po doběhnutí všech malých závodníků, hledaly děti sladký poklad, zaslouženou odměnu - medaili fidorku. Zároveň ještě našly nažehlovací barevný znak  TJ Sokola Liboc - letohrádek Hvězda. Dětský den byl  zakončen u sokolovny u přenosného ohniště opékáním vuřtů. Akce se konala za podpora MČ Praha 6

Vloženo:09.06.2019

Prázdniny 29.6. -1.9.2019

Výbor TJ a cvičitelé

přejí všem člénům

krásné prázdniny a

těší se v září

na shledanou

Vloženo:25.05.2019

Liboc Open 2019

Pozvanka_Liboc_Open_2019_1

Vloženo:24.05.2019

Dětský sportovní den 2019

Upoutavka_-_Dtsky_den_erven_2019

Vloženo:12.03.2019

KARNEVAL SE VYDAŘIL

Sokolský karneval pro děti v neděli 10. března od 17 h se vydařil, dětí bylo trochu méně než loni, cca 35, přesto si karnevalový rej dostatečně užily. Masky byly jednoduché , nápadité, vtipné a vyvolaly úsměvy u dospěláků.   Pozitivně lze hodnotit,  že většina dětí se uměla před ostatními představit a  rodiče byly ochotni se aktivně zapojit a své děti podpořit. Děti si  plné karnevalového elánu zacvičily na jednotlivých atrakcích, u kterých dostávaly zasloužené sladké odměny i balónky. Nakonec si  všichni společně i s rodiči zatancovali a vyfotili. Akce se konala díky finační podpoře MČ Praha 6.

Vloženo:07.03.2019

Karneval jaro 2019

Dtsky_karneval_-_bezen_2019

Vloženo:26.02.2019

Masopust

masopustni_ples_plakat-001_1masopust_dti-001_1Dtsky_karneval_-_bezen_2019

Vloženo:10.01.2019

Přijďte plnit novoroční předsevzetí

Plakat_otevene_dvee_s_logerm_2019

Vloženo:27.12.2018

Nový rok

V Novém roce začne cvičení pro všechny dětské i dospělé oddíly od pondělka 7.ledna 2019. O školních vánočních prázdninách od 22.12. 2018 do 6.1.2019 bude sokolovna uzavřena!

Přejeme všem našim cvičitelům, cvičitelkám,členům a členkám radostné a pohodové Vánoce a do Nového roku 2019 hodně zdraví, štěstí a sportovního elánu.

Členové výboru TJ Sokola Liboc

 

Vloženo:06.12.2018

Milulášská se opět vydařila

 Mikulasska002
Akce se zdařila, dětí bylo cca 70 a k tomu rodiče či prarodiče, nikdo se při tak velkém počtu v tělocvičně nezranil, pláče bylo minimálně, Mikuláš byl laskavý a usměvavý, čertice žádné zlobivé dítě v pytli neodnesly, andělice  zatančily božsky krásně a ladně. Děti Mikulášovi s radostí předváděly, jak cvičí v TJ Sokole. přednášely a zpívaly, nejmenší ho třeba jenom pozdravily, všechny děti dostaly zaslouženě očekávaný mikulášský balíček. Rodiče i děti odcházeli ze sokolovny příjemně unaveni a doufáme, že i spokojen. Akce se konala za přispění MČ Praha 6
Vloženo:19.11.2018

Mikulášská 2018

Vloženo:08.11.2018

Mikulášský bál

Vloženo:16.10.2018

Historicky prvním mistrem ČR v lawnbowls jednotlivců se stal Karel Šturm !

Za krásného počasí se v neděli 7. října 2018 odehrálo v prostorách sportovního areálu TJ Sokol Liboc historicky první finále mezi muži v kategorii lawnbowls jednotlivců. Do finálových bojů postoupilo šest nejlepších hráčů z dlouhodobé soutěže. Hned od počátku se na skvěle připravené dráze bylo na co dívat, všechna utkání měla patřičný náboj i kvalitu. Navíc až do posledního utkání bylo vše otevřené. Až do konce byli ve hře o titul tři hráči z líhně TJ Sokol Liboc , kteří v průběhu finálového turnaje dosáhli tří vítězství a jedné prohry.

 O konečném pořadí a tedy i medailistech nakonec rozhodl až poslední odhoz a následné měření.  Ten rozhodl o tom, že mistrem ČR se zaslouženě stal Karel Šturm, těsně za ním jen o skóre se umístili Jindřich Svatoň a na třetím místě pak Jan Létal. Hned první sezona ukázala, že lawnbowls je krásný sport pro všechny a má v ČR velkou budoucnost. Již teď se čeští reprezentanti těší na příští rok a účast na Mistrovství Evropy a kvalifikaci o Mistrovství světa

IMG_6912
Vloženo:02.10.2018

Mezinárodní turnaj Enschede 2018

 

IMG_6690 Ve dnech 1. a 2. září 2018 se čtyři naši přední bowleři  zúčastnili jednoho z nejvýznamnějších mezinárodních turnajů  pořádaných na „Starém kontinentu“, a to turnaje   dvojic a čtveřic v nizozemském Enschede.  Naši hráči  Antonín Parma, Libor Svatoň, Jindřich Svatoň a Karel Šturm tak měli možnost získat  první  opravdu velikou mezinárodní zkušenost, neboť mimo tří  předních čtyřčlenných  družstev Nizozemí, se turnaje zúčastnily i dva týmy Jamajky  (jeden z těchto týmů byl doplněn známým belgickým internacionálem Jonathanem Bellem), nejlepší tři týmy  z Německa a zejména pak  jeden tým  Anglie. 
Můžeme konstatovat, že naši zástupci zvládli nejen společenskou část turnaje (páteční večeři  ve Steak House Restaurantu a  sobotní BBQ party) ale i sportovní část turnaje, neboť (k poměrně velkému překvapení ostatních účastníků) z 10 zápasů vyhráli  naši hráči čtyři, což v konečném výsledku znamenalo  sedmé místo z deseti týmů.  Vzhledem k tomu, že se jednalo o první vystoupení našich hráčů na  novém  sedmidráhovém hřišti  světových standardů, tedy na hřišti, které svým charakterem  (typem koberce, rychlostí a formou nutného odhazování) je zcela a jiné,

než je naše dráha v Liboci, resp. travnaté hřiště v německém Lobichau,  je nutno sedmé místo považovat za velký úspěch a důkaz toho, že naši hráči se nemusí bát  v budoucnu střetávat  i s těmi nejlepšími světovými bowlery.   Navíc se podařilo nejen získat první mezinárodní zkušenosti, ale též i  navázat nové mezinárodní kontakty a nová osobní přátelství.  Vítězem turnaje se dle očekávání stalo jednoznačně bezkonkurenční družstvo Anglie, před družstvy z Nizozemí a Jamajky.   

  

Vloženo:13.09.2018

Podzim zahajujeme stolním tenisem a salsou

SToddil_2pozvanka_na_tanec_liboc_2018-19_a

Vloženo:30.08.2018

Do nové sezony s novou kotelnou

IMG_7320

 V pondělí 3. září začne nový školní rok a s ním i další sportovní sezona v naší sokolovně. Do nové sezony jdeme s velkým elánem a s velkou radostí a hrdostí. Podařila se nám totiž zrealizovat další významná investiční akce a to rekonstrukce plynové kotelny a systému vytápění budovy sokolovny. Pro výkonný výbor TJ byl stav kotelny již několik let noční můrou, kotelna byla v havarijním stavu, ale samozřejmě rekonstrukci lze provést jedině s finančním zabezpečením. To se pro letošní rok podařilo a naše TJ i tímto na dálku vyslovuje velké díky všem organizacím, které na akci poskytly dotaci – konkrétně Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 6, které se na sdruženém financování podílely. Celková hodnota provedeného díla činí něco přes 1,6 mil. Kč. Veškeré práce byly provedeny v letních měsících, takže cvičení v sokolovně tím v podstatě nebylo vůbec narušeno. Kotelnu samozřejmě řadoví návštěvníci naší TJ neuvidí, tak alespoň pro představu přikládáme fotografie. Návštěvníci však jistě ocení i nové vytápění v tělocvičně a to vč. nového velmi vkusného dřevěného obložení. 3. září v odpoledních hodinách bude kotelna i tělocvična předvedena našim cvičitelům a trenérům a poté se již jen společně můžeme těšit na radost z pohybu v příjemném prostředí naší sokolovny. Na závěr chci poděkovat nejen dodavateli TZB Kladno s.r.o. za kvalitně odvedenou práci, ale také kolegům z výkonného výboru za mnoho hodin věnovaných realizaci akce ve svém volném čase.

Jan Létal, výkonný ředitel TJ

Vloženo:18.08.2018

Sokolovnu otvíráme 3. září

Pozor - cvičení  dětí  (pondělní a středeční oddíly Rodiče a děti - od 16,15 do 17,15 h, Předškolní děti od 17,15 do 18,30 h , Žákyně a žáci - od 18,30 do 19,30 h)bude začínat pravidelně od pondělí 10. září  2018 ve stejných časech jako v minulém pololetí. Středeční cvičení oddílu Žen a důchodkyň nově o hodinu a čtvrt dříve, tj   od 18:15 do 19:15 h bude taktéž začínat od pondělí 10. září., 

Ostatní nájemci a oddíly  dospělých a karate ve velké i malé tělocvičně mohou začít již pondělí 3. září 2018 , záleží na rozhodnutí vedoucích oddílů. 

1 2 3 4 5 6