Aktuality

Vloženo:25.05.2019

Liboc Open 2019

Pozvanka_Liboc_Open_2019_1

Vloženo:24.05.2019

Dětský sportovní den 2019

Upoutavka_-_Dtsky_den_erven_2019

Vloženo:12.03.2019

KARNEVAL SE VYDAŘIL

Sokolský karneval pro děti v neděli 10. března od 17 h se vydařil, dětí bylo trochu méně než loni, cca 35, přesto si karnevalový rej dostatečně užily. Masky byly jednoduché , nápadité, vtipné a vyvolaly úsměvy u dospěláků.   Pozitivně lze hodnotit,  že většina dětí se uměla před ostatními představit a  rodiče byly ochotni se aktivně zapojit a své děti podpořit. Děti si  plné karnevalového elánu zacvičily na jednotlivých atrakcích, u kterých dostávaly zasloužené sladké odměny i balónky. Nakonec si  všichni společně i s rodiči zatancovali a vyfotili. Akce se konala díky finační podpoře MČ Praha 6.

Vloženo:07.03.2019

Karneval jaro 2019

Dtsky_karneval_-_bezen_2019

Vloženo:26.02.2019

Masopust

masopustni_ples_plakat-001_1masopust_dti-001_1Dtsky_karneval_-_bezen_2019

Vloženo:10.01.2019

Přijďte plnit novoroční předsevzetí

Plakat_otevene_dvee_s_logerm_2019

Vloženo:27.12.2018

Nový rok

V Novém roce začne cvičení pro všechny dětské i dospělé oddíly od pondělka 7.ledna 2019. O školních vánočních prázdninách od 22.12. 2018 do 6.1.2019 bude sokolovna uzavřena!

Přejeme všem našim cvičitelům, cvičitelkám,členům a členkám radostné a pohodové Vánoce a do Nového roku 2019 hodně zdraví, štěstí a sportovního elánu.

Členové výboru TJ Sokola Liboc

 

Vloženo:06.12.2018

Milulášská se opět vydařila

 Mikulasska002
Akce se zdařila, dětí bylo cca 70 a k tomu rodiče či prarodiče, nikdo se při tak velkém počtu v tělocvičně nezranil, pláče bylo minimálně, Mikuláš byl laskavý a usměvavý, čertice žádné zlobivé dítě v pytli neodnesly, andělice  zatančily božsky krásně a ladně. Děti Mikulášovi s radostí předváděly, jak cvičí v TJ Sokole. přednášely a zpívaly, nejmenší ho třeba jenom pozdravily, všechny děti dostaly zaslouženě očekávaný mikulášský balíček. Rodiče i děti odcházeli ze sokolovny příjemně unaveni a doufáme, že i spokojen. Akce se konala za přispění MČ Praha 6
Vloženo:19.11.2018

Mikulášská 2018

Vloženo:08.11.2018

Mikulášský bál

Vloženo:16.10.2018

Historicky prvním mistrem ČR v lawnbowls jednotlivců se stal Karel Šturm !

Za krásného počasí se v neděli 7. října 2018 odehrálo v prostorách sportovního areálu TJ Sokol Liboc historicky první finále mezi muži v kategorii lawnbowls jednotlivců. Do finálových bojů postoupilo šest nejlepších hráčů z dlouhodobé soutěže. Hned od počátku se na skvěle připravené dráze bylo na co dívat, všechna utkání měla patřičný náboj i kvalitu. Navíc až do posledního utkání bylo vše otevřené. Až do konce byli ve hře o titul tři hráči z líhně TJ Sokol Liboc , kteří v průběhu finálového turnaje dosáhli tří vítězství a jedné prohry.

 O konečném pořadí a tedy i medailistech nakonec rozhodl až poslední odhoz a následné měření.  Ten rozhodl o tom, že mistrem ČR se zaslouženě stal Karel Šturm, těsně za ním jen o skóre se umístili Jindřich Svatoň a na třetím místě pak Jan Létal. Hned první sezona ukázala, že lawnbowls je krásný sport pro všechny a má v ČR velkou budoucnost. Již teď se čeští reprezentanti těší na příští rok a účast na Mistrovství Evropy a kvalifikaci o Mistrovství světa

IMG_6912
Vloženo:02.10.2018

Mezinárodní turnaj Enschede 2018

 

IMG_6690 Ve dnech 1. a 2. září 2018 se čtyři naši přední bowleři  zúčastnili jednoho z nejvýznamnějších mezinárodních turnajů  pořádaných na „Starém kontinentu“, a to turnaje   dvojic a čtveřic v nizozemském Enschede.  Naši hráči  Antonín Parma, Libor Svatoň, Jindřich Svatoň a Karel Šturm tak měli možnost získat  první  opravdu velikou mezinárodní zkušenost, neboť mimo tří  předních čtyřčlenných  družstev Nizozemí, se turnaje zúčastnily i dva týmy Jamajky  (jeden z těchto týmů byl doplněn známým belgickým internacionálem Jonathanem Bellem), nejlepší tři týmy  z Německa a zejména pak  jeden tým  Anglie. 
Můžeme konstatovat, že naši zástupci zvládli nejen společenskou část turnaje (páteční večeři  ve Steak House Restaurantu a  sobotní BBQ party) ale i sportovní část turnaje, neboť (k poměrně velkému překvapení ostatních účastníků) z 10 zápasů vyhráli  naši hráči čtyři, což v konečném výsledku znamenalo  sedmé místo z deseti týmů.  Vzhledem k tomu, že se jednalo o první vystoupení našich hráčů na  novém  sedmidráhovém hřišti  světových standardů, tedy na hřišti, které svým charakterem  (typem koberce, rychlostí a formou nutného odhazování) je zcela a jiné,

než je naše dráha v Liboci, resp. travnaté hřiště v německém Lobichau,  je nutno sedmé místo považovat za velký úspěch a důkaz toho, že naši hráči se nemusí bát  v budoucnu střetávat  i s těmi nejlepšími světovými bowlery.   Navíc se podařilo nejen získat první mezinárodní zkušenosti, ale též i  navázat nové mezinárodní kontakty a nová osobní přátelství.  Vítězem turnaje se dle očekávání stalo jednoznačně bezkonkurenční družstvo Anglie, před družstvy z Nizozemí a Jamajky.   

  

Vloženo:13.09.2018

Podzim zahajujeme stolním tenisem a salsou

SToddil_2pozvanka_na_tanec_liboc_2018-19_a

Vloženo:30.08.2018

Do nové sezony s novou kotelnou

IMG_7320

 V pondělí 3. září začne nový školní rok a s ním i další sportovní sezona v naší sokolovně. Do nové sezony jdeme s velkým elánem a s velkou radostí a hrdostí. Podařila se nám totiž zrealizovat další významná investiční akce a to rekonstrukce plynové kotelny a systému vytápění budovy sokolovny. Pro výkonný výbor TJ byl stav kotelny již několik let noční můrou, kotelna byla v havarijním stavu, ale samozřejmě rekonstrukci lze provést jedině s finančním zabezpečením. To se pro letošní rok podařilo a naše TJ i tímto na dálku vyslovuje velké díky všem organizacím, které na akci poskytly dotaci – konkrétně Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 6, které se na sdruženém financování podílely. Celková hodnota provedeného díla činí něco přes 1,6 mil. Kč. Veškeré práce byly provedeny v letních měsících, takže cvičení v sokolovně tím v podstatě nebylo vůbec narušeno. Kotelnu samozřejmě řadoví návštěvníci naší TJ neuvidí, tak alespoň pro představu přikládáme fotografie. Návštěvníci však jistě ocení i nové vytápění v tělocvičně a to vč. nového velmi vkusného dřevěného obložení. 3. září v odpoledních hodinách bude kotelna i tělocvična předvedena našim cvičitelům a trenérům a poté se již jen společně můžeme těšit na radost z pohybu v příjemném prostředí naší sokolovny. Na závěr chci poděkovat nejen dodavateli TZB Kladno s.r.o. za kvalitně odvedenou práci, ale také kolegům z výkonného výboru za mnoho hodin věnovaných realizaci akce ve svém volném čase.

Jan Létal, výkonný ředitel TJ

Vloženo:18.08.2018

Sokolovnu otvíráme 3. září

Pozor - cvičení  dětí  (pondělní a středeční oddíly Rodiče a děti - od 16,15 do 17,15 h, Předškolní děti od 17,15 do 18,30 h , Žákyně a žáci - od 18,30 do 19,30 h)bude začínat pravidelně od pondělí 10. září  2018 ve stejných časech jako v minulém pololetí. Středeční cvičení oddílu Žen a důchodkyň nově o hodinu a čtvrt dříve, tj   od 18:15 do 19:15 h bude taktéž začínat od pondělí 10. září., 

Ostatní nájemci a oddíly  dospělých a karate ve velké i malé tělocvičně mohou začít již pondělí 3. září 2018 , záleží na rozhodnutí vedoucích oddílů. 

Vloženo:19.07.2018

Úspěšný debut českých bowlerů

aneb v Liboci paraskavedekatriafobií netrpíme

IMG_6259

Pátek třináctého mnoho lidí považuje za nešťastný den, kdy mnozí podléhající obavám z tohoto dne ani nevylezou z postele. To však neplatilo v pátek třináctého července 2018 pro šestici českých bowlerů (členů oddílu cílových sportů TJ Sokol Liboc), kteří v tento den poprvé v historii českého bowlsu vyjeli do zahraničí na mezinárodní turnaj – konkrétně do východoněmeckého městečka Löbichau. V pátek odpoledne si tedy nejlepší čeští hráči lawnbowlsu poprvé vyzkoušeli i lawnbowlsové dráhy jinde než doma v areálu Sokola Liboc. Pro všechny to byl pořádný nářez – dráhy v Löbichau jsou zcela odlišné, jsou v prostorách bývalého fotbalového hřiště a jsou tedy mnohem pomalejší, méně točivé a v mnoha případech i dosti nerovné. Proto bylo třeba v pátek trénovat tak dlouho jak jen to bylo možné a bylo aspoň trochu vidět na koule a jacka. V sobotu se pak čestí bowleři rozdělili do dvou tříčlenných týmů a soutěžní premiéra mohla začít. Turnaje se zúčastnilo patnáct týmů z Německa, Belgie, Nizozemí – a dva z Čech. První tým pod názvem Tschechien 1 v sestavě Jan Létal, Karel Šturm a skip Theodor Jan Létal si ve své skupině vedl nad očekávání dobře – po úvodní remíze všechny tři následující zápasy jednoznačně vyhrál (i nad výběrem Belgie) a suverénně postoupil do play- off. Druhý tým hrající pod názvem Tschechien 2 v sestavě Libor Svatoň, Jindřich Svatoň a skip Slávka Vařečková měl start do turnaje mnohem těžší – první dvě utkání prohrál, ovšem poté se mu po zlepšených výkonech podařilo dvakrát vyhrát a taktéž postoupit mezi nejlepších osm týmů do play-off.

Čtvrtfinále se pak lépe vydařilo týmu Tschechien 1, který po přesvědčivém výkonu nedal soupeři šanci a s přehledem postoupil už do semifinále. České dvojce se dařilo o něco méně, o jednu kouli prohrál – ovšem jak se později ukázalo, byla to prohra s týmem, který celý turnaj vyhrál. V semifinále pak naše 1 nestačila na domácí favority a sen o finále se rozplynul (ovšem ještě end před koncem bylo vše otevřené a sebevědomý soupeř jen velice dobrým hodem odvrátil remízový stav a v posledním endu již mohl jen kontrolovat postup). V závěrečném boji o třetí místo, pohár, medaile a šampaňské se vše vyvíjelo podle našich představ, postupně jsme získali vedení 5 :1 a kráčeli k prvnímu velkému úspěchu. Dvojka soupeře v předposledním endu a hlavně naprosto neuvěřitelný poslední hod soupeře (posunutí jacka k jeho třem lepším koulím) znamenalo, že tentokrát se na bednu Češi nedostanou. I tak celkové čtvrté a šesté místo českých týmů hned při zahraniční premiéře je skvělým výsledkem. A na závěr ještě vysvětlení proč Libočtí hráči netrpí paraskavedekatriafobií – tento poněkud složitý termín znamená označení pro chorobnou obavu z pátku třináctého.

 

Vloženo:14.06.2018

Dětský den se vydařil

Akce Dětský den se nakonec díky přízni počasí zdařila. Cca 1/4 h před 17 h začali přicházet první malí cvičenci + cvičenky dětských oddílů Rodiče+děti, Předškolní děti, Žákyně+žáci a příchozí v doprovodu minimálně jednoho rodiče. 5 minut po 17 h byla akce zahájena. Děti absolvovaly postupně opičí dráhu na různém nářadí + náčiní. Po půl hodině cvičení jsme jim rozdali posilňující  pitíčko a vydali jsme se směrem do Hvězdy, kde se děti i rodiče  proběhli po vyznačené trase cca 0,7 km. Když doběhl poslední  nejmenší  závodník s maminkou, tak  se všechny děti rozběhly hledat poklad s odměnami. V nalezeném pokladě je čekala  za dobře absolvovaný závod "zlatá" a zároveň sladká medaile a na památku pěkný znak TJ Sokola Liboc ( barevný obrys letohrádku Hvězda). Po návratu k sokolovně si mohli děti s rodiči opéci vuřtíky na připraveném přenosném ohništi. Poslední spokojení účastníci odcházeli od ohýnku kolem osmé hodiny. Akce se zúčastnilo 70 dětí v doprovodu jednoho či obou rodičů i prarodičů.  Akce byla podpořena MČ Praha 6 a tím byl i počet účastníků rekordní.

Vloženo:14.05.2018

Dětský den 11.6.


Dtsky_den_11.6._2018_od_17_h

Vloženo:27.04.2018

Změny ve cvičebních hodinách

Cvičení dětí v pondělí 30.4. a 7.5. 2018 (oddíly Rodiče+děti, Předškolní děti, Žákyně+žáci) odpadá !
Nabízíme Vám možnost cvičení si nahradit ve středu 2.5. a 9.5. 2018 od 16 do 17 h.  V pondělí 14.5. 2018 se opět začne pravidelně cvičit.
Užijte si v pohodě a radosti oba májové svátky s krásně rozkvetlou jarní přírodou, svěžím vánkem a sluníčkem.
1 2 3 4 5 6 7