Informace o činnosti

Vloženo:30.07.2020

Tenisové léto

Tenisovy_kurs_2020

Vloženo:30.07.2020

Výstavba II. etapy sportovního centra pro seniory

 

V měsíci červnu 2020 byla dokončena výstavba II. etapy sportovního centra pro seniory. Tato druhá, již závěrečná etapa navazuje na tři roky fungující sportovní centrum pro seniory, zahrnující dráhu na lawnbowls, hřiště na pétanque, hřiště na mölkky a ruskou kuželnu. Toto centrum je využíváno seniory, kteří jsou jak členy\ TJ tak i veřejností, zejména z blízkého okolí. II. etapa rozšířila centrum o druhou dráhu pro lawnbowls a umožnila tak zpřístupnění této hry pro větší počet zájemců, resp. umožnila konání menších turnajů. Na dráhu, která má rozměry 35 x 5,5 m byl položen kvalitní umělý povrch. 

 Tato dráha je také připravena pro zájemce z řad tělesně postižených , kteří jsou odkázáni na invalidní vozík a jejich speciální hru boccia. Součástí výstavby druhé dráhy je umělé osvětlení, které umožní hru i ve večerních hodinách a kvalitní zázemí v podobě pevně nainstalovaných laviček. Největší poděkování patří Nadaci ČEZ, bez jejíhož finančního příspěvku by tento projekt nebylo možné zrealizovat.

Vloženo:08.07.2020

Rozvrh od září 2020

Vloženo:30.06.2020

Sportovní dětský den 29.6.2020

DSC_0024

 Ačkoliv pondělní ráno bylo silně deštivé, tak nakonec odpoledne se neuvěřitelně vyčasilo. Děti si v tělocvičně proběhli přichystanou opičí dráhu. Před orientačním během po fáborkách ve Hvězdě se posilnily pitíčkem. Během běhu měly za  úkol utrhnout list z jednoho listnatého stromu a určit jeho název. Po doběhnutí jsme společně vyhodnotili názvy stromů, které v oboře rostou. Nakonec se děti rozběhly hledat poklad, po pár minutách ho úspěšně našly a vzápětí jsme všem  po zásluze rozdali "zlaté medaile" /fidorky/ a pamětní diplom. Po návratu k sokolovně si rodiče a děti měli možnost opéci vuřtíky či chleba na připraveném ohništi / za přípravu moc děkuji paní správcové  Haničce H./. Akce začala  v 16,30 h , účastnilo se celkem 52 dětí a skoro dvakrát tolik dospělých, poslední spokojení  rodiče s dětmi odcházeli až kolem 20 hodiny. 

Vloženo:20.05.2020

Rozvrh od 25.5.2020

Vloženo:20.05.2020

Pokyny pro cvičení od 25.5.2020

Vloženo:28.04.2020

Manuál provozu

Liboc_cvieni_1

Vloženo:11.05.2020

SPORTOVIŠTĚ TJ SOKOL LIBOC

 Bližší podmínky po povolení cvičení sdělí zájemcům:

Tenis -               Lenka Loučková  604 604 555 či Hanka Hertlová 604 716 596

Cílové sporty - Jan Létal 777 922 381

SPV –                Jana Jamburová 732 438 785

Nájemci –          Michal Effmert 725 878 636

 

Předseda JUDr. Karel Šturm tel.: 606 602 377

 

Vloženo:05.12.2019

Mikulášská prosinec 2019

 Účast byla velká, cca 72 dětí ze všech dětských oddílů (Rodiče+děti, Předškolní děti, Žákyně) s rodiči a prarodiči. Za dětmi tentokrát přišel nový,  mladší, milý a šikovný pan Mikuláš s početným andělským a čertovským doprovodem. Děti předvedly jak se cvičí v Sokole a na oplátku čerti a andělé předvedli jak se cvičí v pekle a nebi. Následně si všichni i s dětmi společně zatancovali a zazpívali několik lidových písniček a koled. Mikuláš byl s našimi malými členy moc spokojen, dostatečně je pochválil a rozdal jim očekávané mikulášské balíčky. A děti spokojeně odcházely s rodiči domů s nezapomenutelnými zážitky, které rodiče zvěčnili na fotografiích. 

IMG-20191202-WA0006_resized_20191203_010326568

Vloženo:06.11.2019

Informace k Akčnímu městu - příspěvku od MČ P6

Podávání žádosti již bylo ukončeno z důvodu vyčerpání přidělené částky. V tuto chvíli není možné zadávat nové žádosti o příspěvek, nicméně stále je tu naděje, že dojde k navýšení částky od městské radnice.

Nicméně rodiče, kteří ještě svůj příspěvek neuplatnili (nevybrali si naši TJ přes svůj účet), tak mohou učinit až do konce prosince.

Vloženo:26.08.2019

Aktivní město MČ Praha 6 přispívá našim dětem

 

Podpora je určena dětem do 18 let, které mají trvalé bydliště v Praze 6 a které během školního roku vykonávají alespoň jedenkrát týdně zájmovou nebo volnočasovou činnost u některého z registrovaných poskytovatelů. Ať už se jedná o sportovní kluby, tělocvičné jednoty, umělecké kurzy, dětské oddíly nebo technicko – řemeslné, kreativní či vzdělávací kroužky.

Příspěvek až do výše 600 Kč je možno čerpat na úhradu kurzovného nebo členský příspěvek. „Loni jsme takto podpořili více než 5 tisíc dětí. Aktivní trávení jejich volného času a smysluplnou mimoškolní aktivitu pokládáme za důležitou, proto jsme se rozhodli je podpořit i v tomto školním roce,“ říká místostarosta pro sport a volný čas Jan Lacina. „Rada schválila, že na tyto aktivity uvolní částku 2 miliony korun,“ upřesnil letošní celkovou výši podpory.

Pro podání žádosti a výběr konkrétní aktivity slouží portál Aktivní město, který provozuje partner projektu, společnost Up Česká Republika. „Systém Aktivní město rodičům z Prahy 6 představovat asi nemusíme, jeho prostřednictvím jsme komunikovali s rodiči již v předchozích dvou letech. A nás těší, že si rodiče způsob zažádání o příspěvek i jeho utracení u poskytovatele kroužku pochvalují, protože tak mohou udělat rychle a komfortně od svého počítače nebo z mobilu,“ uvádí Karolína Kocincová, která má koordinaci programu v Up na starosti. „Oproti minulým letům jsme systém vylepšili. Je teď rychlejší a přehlednější.“ Žádosti o příspěvek je možno podávat od 22. srpna do 20. prosince, utracení za konkrétní aktivitu lze provádět od 1. září do konce kalendářního roku (31. 12. 2019).

Vloženo:21.08.2019

Vyber si cvičení

Letak_-_Cvieni_Maminky_s_dtmi_-_utery_dopoledne_2SToddil_19

Vloženo:29.07.2019

Vyzkoušej si cvičení

Vloženo:19.07.2019

První bowlsové vítězství našich hráčů

V sobotu třináctého července 2019 se hráči bowlsu z naší TJ zúčastnili již podruhé velkého mezinárodního turnaje v Německu, v centru německého bowlsu ve východoněmeckém městečku Löbichau, kousek od Chemnitz. Vzhledem k tomu, že turnaj se hraje na travnatém povrchu, který se hodně liší od naší domácí dráhy v libockém areálu, doufali jsme, že v pátek si budeme moci kvalitně zatrénovat. Bohužel vydatný déšť nám naše plány překazil, naštěstí jsme si mohli místní dráhy vyzkoušet v sobotu ráno před zahájením turnaje. Turnaje se zúčastnilo 22 tříčlenných týmů z Německa, Nizozemí, Belgie a ČR, které byly rozlosovány do čtyř 5-ti nebo 6-ti členných skupin. Systém turnaje byl velice přísný – pouze vítězové skupin postupují dál do semifinále a následně finále. Hned první utkání se nám vydařilo, reprezentaci Belgie jsme porazili jednoznačně 11:1. Pak jsme však narazili na silný německý tým a po ne zcela ideálním výkonu jsme prohráli 2:6. Takže od této chvíle bylo jasné, že pokud chceme uspět, již nesmíme zaváhat a doufat, že se to ve skupině ještě „zamotá“. Takže následovaly výhry nad nizozemským ženským týmem 13:1 a méně zkušeným německým týmem 8:2. A pak přišlo utkání, které mělo rozhodnout, nastoupili jsme proti silnému domácímu týmu, který zatím neprohrál a vše mu hrálo do karet k postupu. V utkání soupeř prokazoval svou kvalitu a před posledním endem jsme prohrávali 4:1, přičemž ani remíza by nám k dalšímu nestačila. Ovšem stal se malý zázrak a poslední end byl již náš. Vydřenou čtyřkou jsme, nutno uznat že šťastně, otočili zápas a utkání vyhráli 5:4. Tak jsme tedy nečekaně vyhráli naší skupinu a postoupili do semifinále. Euforie z postupu nám zůstala i do dalšího zápasu, což potvrdilo vítězství 10: 0 nad dalším německým týmem a odměnou nám byl častý potlesk diváků. Byli jsme ve finále! Tam nás čekala německá reprezentace, připravující se na podzimní ME v bowlsu. Skvělá forma nám zůstala a odměnou nám bylo vítězství 8:1 a zcela nevěřící pohledy soupeřů, kterým jsme po skvělém výkonu v zápase nedali žádnou šanci na odpor. Sestava Jindřich Svatoň, Jan Létal a Libor Svatoň získala první mezinárodní vítězství, přivezla domů do TJ pohár, diplom, medaile a hlavně radost z dobře vykonané práce. Zkušenosti z kvalifikace na Mistrovství světa v Cardiffu jsme plně zúročili a dokázali sami sobě, že bowls má v Čechách slibnou perspektivu. V neděli jsme si ještě zahráli přátelská utkání ve dvojicích, za nás hrála ještě debutantka Lucie Fidlerová a svým velice nadějným výkonem naznačila, že můžeme věřit, že již brzy budeme vyhrávat i v ženských kategoriích.

Vloženo:01.07.2019

Areál cílových sportů k pronajmutí

Vloženo:14.06.2019

Liboc open 2019 – turnaj v lawnbowls

V neděli 2. června 2019 se za krásného slunečného počasí ve sportovním areálu TJ Sokol Liboc uskutečnil druhý ročník turnaje pro příchozí v lawnbowls. Celodenní akce byla koncipována jako prezentace zajímavého sportu – lawnbowls s možností účasti v turnaji pro tříčlenné týmy. Lawnbowls je tradiční sport, jehož historie se datuje již od 13. století a je populární zejména na britských ostrovech a v dalších zemích tzv. Commonwealthu. V České republice se hraje od roku 2017 a to právě ve sportovním  areálu v Liboci, hráči z naší TJ a povětšinou pořadatelé turnaje se v měsíci květnu zúčastnili i kvalifikace na Mistrovství světa ve Walesu. Turnaj měl velice přátelskou atmosféru a přestože si všichni účastníci chtěli především vyzkoušet tuto hru, zároveň se všechny týmy snažily o vítězství a zisk poháru. Nakonec zvítězilo šikovné mládí a vyhrál tým složený z nejmladších účastníků turnaje – jmenovitě Kryštof Judl, Daniel Šturm a Lucie Fidlerová. Odměnou jim byl nejen pohár ale i diplomy a hezké věcné ceny. Mezi zápasy si účastníci mohli vyzkoušet bowls na novém speciálním koberci uvnitř v tělocvičně či zahrát si ruské kuželky či pétanque. Akce se celkem zúčastnilo asi 50 zájemců o bowls, část z nich si jej pouze vyzkoušela a na turnaji fandila svým favoritům. O všechny účastníky bylo řádně postaráno, k dispozici byla pečlivě připravená sportoviště a potřebné sportovní vybavení, zajištěn byl i pitný režim a drobné občerstvení. Akce se konala za podpory MČ Praha 6.

Vloženo:11.06.2019

Dětský sportovní den 11.6.2019

Akce Dětský den proběhla  úspěšně. Účast byla i navzdory dost velkému parnu, vysoká , celkem 59 dětí ve věku od 2 let do 11 let  (z oddílů  Rodiče+děti, Předškolní děti, Žákyně+žáci a příchozí děti z Liboce a okolí). Začínali jsme od 17 h ve velké  tělocvičně opičí dráhou. Po posilnění pitíčkem jsme se přesunuli do obory Hvězda, kde děti čekal cca 0,7 km běh po fáborkách se čtyřmi stanovišti, kde zodpovídaly  přírodovědné otázky, které jsme si společně v cíli zopakovali. Nejmenší děti běžely v doprovodu rodiče, větší absolvovaly běh samy ve dvojicích. Po doběhnutí všech malých závodníků, hledaly děti sladký poklad, zaslouženou odměnu - medaili fidorku. Zároveň ještě našly nažehlovací barevný znak  TJ Sokola Liboc - letohrádek Hvězda. Dětský den byl  zakončen u sokolovny u přenosného ohniště opékáním vuřtů. Akce se konala za podpora MČ Praha 6

Vloženo:25.05.2019

Liboc Open 2019

Pozvanka_Liboc_Open_2019_1

Vloženo:24.05.2019

Dětský sportovní den 2019

Upoutavka_-_Dtsky_den_erven_2019

Vloženo:12.03.2019

KARNEVAL SE VYDAŘIL

Sokolský karneval pro děti v neděli 10. března od 17 h se vydařil, dětí bylo trochu méně než loni, cca 35, přesto si karnevalový rej dostatečně užily. Masky byly jednoduché , nápadité, vtipné a vyvolaly úsměvy u dospěláků.   Pozitivně lze hodnotit,  že většina dětí se uměla před ostatními představit a  rodiče byly ochotni se aktivně zapojit a své děti podpořit. Děti si  plné karnevalového elánu zacvičily na jednotlivých atrakcích, u kterých dostávaly zasloužené sladké odměny i balónky. Nakonec si  všichni společně i s rodiči zatancovali a vyfotili. Akce se konala díky finační podpoře MČ Praha 6.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10