Informace o činnosti

Vloženo:18.08.2018

Sokolovnu otvíráme 3. září

Pozor - cvičení  dětí  (pondělní a středeční oddíly Rodiče a děti - od 16,15 do 17,15 h, Předškolní děti od 17,15 do 18,30 h , Žákyně a žáci - od 18,30 do 19,30 h)bude začínat pravidelně od pondělí 10. září  2018 ve stejných časech jako v minulém pololetí. Středeční cvičení oddílu Žen a důchodkyň nově o hodinu a čtvrt dříve, tj   od 18:15 do 19:15 h bude taktéž začínat od pondělí 10. září., 

Ostatní nájemci a oddíly  dospělých a karate ve velké i malé tělocvičně mohou začít již pondělí 3. září 2018 , záleží na rozhodnutí vedoucích oddílů. 

Vloženo:19.07.2018

Úspěšný debut českých bowlerů

aneb v Liboci paraskavedekatriafobií netrpíme

IMG_6259

Pátek třináctého mnoho lidí považuje za nešťastný den, kdy mnozí podléhající obavám z tohoto dne ani nevylezou z postele. To však neplatilo v pátek třináctého července 2018 pro šestici českých bowlerů (členů oddílu cílových sportů TJ Sokol Liboc), kteří v tento den poprvé v historii českého bowlsu vyjeli do zahraničí na mezinárodní turnaj – konkrétně do východoněmeckého městečka Löbichau. V pátek odpoledne si tedy nejlepší čeští hráči lawnbowlsu poprvé vyzkoušeli i lawnbowlsové dráhy jinde než doma v areálu Sokola Liboc. Pro všechny to byl pořádný nářez – dráhy v Löbichau jsou zcela odlišné, jsou v prostorách bývalého fotbalového hřiště a jsou tedy mnohem pomalejší, méně točivé a v mnoha případech i dosti nerovné. Proto bylo třeba v pátek trénovat tak dlouho jak jen to bylo možné a bylo aspoň trochu vidět na koule a jacka. V sobotu se pak čestí bowleři rozdělili do dvou tříčlenných týmů a soutěžní premiéra mohla začít. Turnaje se zúčastnilo patnáct týmů z Německa, Belgie, Nizozemí – a dva z Čech. První tým pod názvem Tschechien 1 v sestavě Jan Létal, Karel Šturm a skip Theodor Jan Létal si ve své skupině vedl nad očekávání dobře – po úvodní remíze všechny tři následující zápasy jednoznačně vyhrál (i nad výběrem Belgie) a suverénně postoupil do play- off. Druhý tým hrající pod názvem Tschechien 2 v sestavě Libor Svatoň, Jindřich Svatoň a skip Slávka Vařečková měl start do turnaje mnohem těžší – první dvě utkání prohrál, ovšem poté se mu po zlepšených výkonech podařilo dvakrát vyhrát a taktéž postoupit mezi nejlepších osm týmů do play-off.

Čtvrtfinále se pak lépe vydařilo týmu Tschechien 1, který po přesvědčivém výkonu nedal soupeři šanci a s přehledem postoupil už do semifinále. České dvojce se dařilo o něco méně, o jednu kouli prohrál – ovšem jak se později ukázalo, byla to prohra s týmem, který celý turnaj vyhrál. V semifinále pak naše 1 nestačila na domácí favority a sen o finále se rozplynul (ovšem ještě end před koncem bylo vše otevřené a sebevědomý soupeř jen velice dobrým hodem odvrátil remízový stav a v posledním endu již mohl jen kontrolovat postup). V závěrečném boji o třetí místo, pohár, medaile a šampaňské se vše vyvíjelo podle našich představ, postupně jsme získali vedení 5 :1 a kráčeli k prvnímu velkému úspěchu. Dvojka soupeře v předposledním endu a hlavně naprosto neuvěřitelný poslední hod soupeře (posunutí jacka k jeho třem lepším koulím) znamenalo, že tentokrát se na bednu Češi nedostanou. I tak celkové čtvrté a šesté místo českých týmů hned při zahraniční premiéře je skvělým výsledkem. A na závěr ještě vysvětlení proč Libočtí hráči netrpí paraskavedekatriafobií – tento poněkud složitý termín znamená označení pro chorobnou obavu z pátku třináctého.

 

Vloženo:14.06.2018

Dětský den se vydařil

Akce Dětský den se nakonec díky přízni počasí zdařila. Cca 1/4 h před 17 h začali přicházet první malí cvičenci + cvičenky dětských oddílů Rodiče+děti, Předškolní děti, Žákyně+žáci a příchozí v doprovodu minimálně jednoho rodiče. 5 minut po 17 h byla akce zahájena. Děti absolvovaly postupně opičí dráhu na různém nářadí + náčiní. Po půl hodině cvičení jsme jim rozdali posilňující  pitíčko a vydali jsme se směrem do Hvězdy, kde se děti i rodiče  proběhli po vyznačené trase cca 0,7 km. Když doběhl poslední  nejmenší  závodník s maminkou, tak  se všechny děti rozběhly hledat poklad s odměnami. V nalezeném pokladě je čekala  za dobře absolvovaný závod "zlatá" a zároveň sladká medaile a na památku pěkný znak TJ Sokola Liboc ( barevný obrys letohrádku Hvězda). Po návratu k sokolovně si mohli děti s rodiči opéci vuřtíky na připraveném přenosném ohništi. Poslední spokojení účastníci odcházeli od ohýnku kolem osmé hodiny. Akce se zúčastnilo 70 dětí v doprovodu jednoho či obou rodičů i prarodičů.  Akce byla podpořena MČ Praha 6 a tím byl i počet účastníků rekordní.

Vloženo:14.05.2018

Dětský den 11.6.


Dtsky_den_11.6._2018_od_17_h

Vloženo:27.04.2018

Změny ve cvičebních hodinách

Cvičení dětí v pondělí 30.4. a 7.5. 2018 (oddíly Rodiče+děti, Předškolní děti, Žákyně+žáci) odpadá !
Nabízíme Vám možnost cvičení si nahradit ve středu 2.5. a 9.5. 2018 od 16 do 17 h.  V pondělí 14.5. 2018 se opět začne pravidelně cvičit.
Užijte si v pohodě a radosti oba májové svátky s krásně rozkvetlou jarní přírodou, svěžím vánkem a sluníčkem.
Vloženo:10.04.2018

Zahajujeme sezonu cílových sportů

Vloženo:10.04.2018

Turnaj v lawnbowls – Liboc open 2018

Oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc zve zájemce o lawnbowls na otevřený turnaj, který se uskuteční v sobotu 12. května v areálu TJ, adresou Ruzyňská 156/55, Praha 6.

Instruktoři lawnbowls  představí zájemcům tento sport a přihlášení účastníci si  jej pak budou moci vyzkoušet na jediné unikátní dráze v České republice. Lawnbowls se v ČR hraje od roku 2017, jeho historie však sahá až do 13. století a je populární především v zemích tzv. Commonwealthu.

Podle počtu přihlášených bude připraven turnaj pro zájemce, přičemž pořadatel si vyhrazuje právo uzavření počtu přihlášek do turnaje.

Zájemci u účast  mají povinnost přihlásit se na e-mailové adrese:  sport.liboc@gmail.com  a to nejpozději do 7. května t.r. (případné dotazy – tel. č. 777922381).

Akce se uskuteční dne 12. května od 9 do 17 hod., po dobu konání akce bude zabezpečeno občerstvení.

Rezidenti Prahy 6  mají vstup a účast na turnaji zdarma,  sportovní vybavení zajištěno. V rámci této akce si dále mohou vyzkoušet a zahrát další cílové sporty  v areálu TJ – pétanque, mölkky či ruské kuželky.

Projekt finančně podpořila MČ Praha 6.

                   

 

Vloženo:06.04.2018

Sokol Liboc na mistrovství světa

Libocké curlerky sahaly po medaili na mistrovství světa!

Od soboty 17. do následující neděle 25. března 2018 se v kanadském North Bay konalo mistrovství světa žen s českou účastí týmu skipky Anny Kubeškové – tento tým hraje domácí soutěž pod jménem Liboc 3 a všechny hráčky jsou členkami TJ Sokol Liboc.Děvčata díky svému umístění na mistrovství Evropy vybojovala pro Českou republiku postup na mistrovství světa následně v domácí kvalifikaci potvrdila, že si zasloužily i právo reprezenrovat na světové scéně.

IMG_2908_1 Česká reprezentace ve složení Anna Kubešková, Alžběta Baudyšová, Tereza Plíšková, Klára Svatoňová a Ežen Kolčevská se umístila na celkovém šestém místě na mistrovství světa žen, čímž vylepšila svou loňskou sedmou příčku. Jedná se o nejlepší umístění české reprezentace na mistrovství světa v historii českého curlingu. Naše reprezentantky hrály celý turnaj v mimořádné formě a postupně porazily reprezentace Švýcarska, 

Dánska, Číny, Skotska, Itálie a Spojených států amerických.  Po bojích v základní skupině se umístily dokonce na pátém místě a probojovaly se do závěrečných bojů o medaile. V rozhodujícím utkání pak po velkém boji podlehly ruskému týmu 3:7, když ještě po šestém endu byl stav 3:3. Zajímavostí určitě je, že Klára Svatoňová byla vyhlášena pátou nejlepší hráčkou na první pozici s 86 % úspěšností a Anna Kubešková skončila pátá nejlepší mezi skipkami se 78 % úspěšností.Z evropských týmů před našimi děvčaty skončil právě jen tým Ruska a olympijské vítězky ze Švédska. Mistrovství světa se tak stalo alespoň částečnou satisfakcí za neúčast na olympijských hrách v Koreji, které našim hráčkám těsně uteklo v olympijské kvalifikaci. Týmu a jejich trenérovi Karlu Kubeškovi gratulujeme a děkujeme za výtečnou reprezentaci!

Vloženo:05.03.2018

Jarní karneval 2018

V neděli 4. 3.  proběhl od 16,30 do 18,30 h  tradiční dětský karneval v sokolovně. Přestože  stále pokračuje chřipková epidemie dětí dorazilo celkem 48 i s rodiči a prarodiči. Tělocvična byla zaplněna a vtipné masky dětí vyvolávaly úsměvy dospělých (např. krásné princezničky, rytíři,  víly, čarodějnice, Dracula, Indiáni, kostlivec  kočičky, myšičky, pejsci,  Šmoulové, Ferda Mravenec, malí netopýrci, hasič Max, opravář Bořek atd.),        

a tím i celková atmosféra  byla radostná a uvolněná. Každé dítě mělo možnost se představit ostatním  ve své masce  a následně si zacvičit na připravených atrakcích, kde je čekaly vstřícné paní cvičitelky se sladkou odměnou či balónkem. Na konci si společně zatančily děti, maminky i paní cvičitelky. Další fota  jsou ve fotogalerii. 

Vloženo:22.02.2018

Tance

letak_eny_neutral2016

Vloženo:22.02.2018

Karneval 2018

Dtsky_karneval_4.3._2018

Vloženo:11.01.2018

Tance

salsa_liboc_obrazek

Vloženo:18.12.2014

PF

Sokolovna bude uzavřena o prázdninách:       23. 12. - 1. 1. 2017

Vloženo:06.12.2017

Mikulášská 2017

 

PC045647

Vše proběhlo OK, dětí přišlo cca 65, nikdo se nezranil, což považujeme za nejdůležitější při takovém počtu dětí i dospělých najednou v jedné tělocvičně. Děti Mikulášovi ukázaly, jak pilně celý rok v sokolovně cvičí a na oplátku andělé i čerti též předvedly svoje cvičení. Za pěknou básničku či aspoň pozdrav Mikuláši od těch nejmenších dostaly děti sladkou odměnu - mikulášský balíček.

Další fota jsou uveřejněny  ve fotogalerii – Mikulášská pro děti

 

Vloženo:01.12.2015

Mikulášská pro děti

 

V pondělí 4. 12. 2017 od 17:30

 

Přijďte s dětmi prožít tradiční český svátek. 

Zveme všechny děti a rodiče z oddílů Rodiče + děti, Předškolní děti, Žákyně + žáci na tradiční Mikulášskou nadílku. Těší se na Vás hodný Mikuláš s čertovským a andělským doprovodem. Děti si mohou připravit básničku či písničku pro Mikuláše a společně si zacvičí a zatancují, proto doporučujeme cvičební oblečení a obuv. Děti i rodiče  prosíme o přezutí. 

Na Mikulášskou je třeba se předem přihlásit buď při pravidelném pondělním cvičení od 16,15 do 18,30 h  nebo na tel. 732 438 785 

Vloženo:16.11.2017

Naše curlerky vítězí ve Světovém poháru !

Curlingový tým žen Sokola Liboc, v rámci své přípravy na mistrovství Evropy a olympijskou kvalifikaci, zvítězil na turnaji World curling trophy (obdoba Světového poháru) ve švýcarském Wetzikonu. Každoročně pořádaný, výborně obsazený sportovní podnik hrálo celkem 21 týmů, z toho několik národních reprezentací, mistryň světa, Evropy, juniorských mistryň světa a účastnic olympijských her. Český tým vedený Annou Kubeškovou porazil nejprve v semifinále dvojnásobné mistryně světa Švýcarky s kapitánkou Feltscherovou.

V napínavém finále pak přehrál dvojnásobné mistryně Evropy, ruský tým Anny Sidorovové. Již tento čtvrtek 16. listopadu odjíždí český tým reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy 2017 do Saint Gallen. Děvčatům přejeme mnoho úspěchů.

 

Vloženo:09.11.2017

Oslavy 125 let TJ Sokol Liboc

666

Vloženo:07.11.2017

Zdenka Snížková

 Kolik hádáte naší oslavenkyni? Vyluštění je v textu vedle

Oslava se povedla

Cvičitelky a funkcionáři TJ se sešli, aby popřáli naší milované Zdeničce Snížkové k jubileu. Vzpomínali na její začátky v Sokole, jak si oblíbila ve svých 60 běh na lyžích, koho všeho v Sokole potkala. Celý život je usměvavá, nestěžuje si a vždy pomůže tam, kde je třeba. Oslava byla radostná, Zdenička je plná energie a nikdo cizí jí věk nevěří. Všichni jí upřímně přáli hodně zdraví a elánu do dalších let.  Jen jsme si povzdechli – takoví bychom chtěli být v sedmdesáti. A to Zdeníčce  je o deset víc. 

Tak ještě jednou, Zdeničko - hodně elánu do dalších let !

Vloženo:27.10.2017

Konference

P O Z V Á N K A

na konferenci Sokola Liboc z.s., která se uskuteční

ve čtvrtek 23. listopadu  od 17:00 v Sokolovně v Ruzyňské 55

Prezence:                   16:30 - 17:00 hodin

Program:              

  1. Schválení programu konference, volba mandátové a návrhové komise
  2. Hodnocení činnosti za uplynulé období
  3. Informace o hospodaření za, I. – III.Q.2017 a výhled na rok 2018
  4. Zpráva revizní a mandátové komise
  5. Přijetí nového oddílu cílových sportů
  6. Diskuse
  7. Usnesení
  8. Závěr 

Na konferenci je zváno celkem  26 delegátů.

Jednotlivé oddíly zvolí do 5. listopadu delegáty, případně náhradníky delegátů. Mohou předložit návrhy na body do usnesení a na zasloužilé člen TJ. Na sekretariátu TJ bude ve dnech 13.11. 10.00-11.00 hodin  a 16.11. 17.00-18:00 hodin k dispozici podrobné účetnictví k nahlédnutí.

Na konferenci by měli zástupci jednotlivých článků v diskusi seznámit účastníky s vlastní činností.

 

                                                                                                          Výbor TJ

 

 

Vloženo:07.11.2017

Tisková zpráva skupiny ČEZ

Senioři poměří svůj herní um na unikátním hřišti pro lawn bowls v TJ Sokol Liboc

Členové tělovýchovné jednoty Sokol Liboc napříč generacemi i široká veřejnost z městské části Praha 6 mohou nově trávit volný čas hrou na čerstvě otevřeném hřišti pro tzv. cílové sporty. Výstavbu a výbavu sportoviště, které by kvalitou obstálo v celoevropském měřítku, podpořila Nadace ČEZ částkou téměř půl milionu. Otevřeno bylo za účasti osobností českého sportu.

Kuželky, pétanque, lawn bowls a další tzv. cílové sporty získávají v Česku stále více na popularitě. Nevyžadují větší fyzické úsilí, utužují zdravou soutěživost i týmového ducha, a hodí se tak i pro hráče pokročilého věku či hráče s handicapem. Lawn bowls, hru známou zejména v anglosaských zemích, která si žádá dokonale rovnou herní plochu s umělým povrchem, si mohou od této chvíle zahrát členové TJ Sokol Liboc i zájemci z okolí.  V zahradě objektu se nachází i koutek pro pétanque, původem vikingská kolíková hra mölkky a ruské kuželky. Náklady ve výši 495 tisíc korun na stavební práce a sportovní vybavení pro cílové sporty pomohla jednotě uhradit Nadace ČEZ.

„V současné době se věnuje mimořádná pozornost sportování dětí, stále je však trochu opomíjeno sportování pro starší spoluobčany. V TJ Sokol Liboc registrujeme téměř 70 seniorů, kteří chodí pravidelně cvičit.  Nová sportoviště umožní této věkové kategorii, ale také třeba handicapovaným, zasportovat si a zároveň se při zdravém soupeření pobavit. Jsme přesvědčení, že tento ojedinělý projekt bude velice úspěšný. Děkuji Nadaci ČEZ za významnou podporu, bez které bychom si nemohli hřiště dovolit,“ uvedl u příležitosti slavnostního přestřižení pásky Jan Létal za Sokol Liboc.

„Na projektu TJ Sokola Liboc zaměřeného na seniory se mi líbí, že počítá i se začleněním handicapovaných hráčů a současně podporuje aktivní trávení volného času společně při pohybu a napříč generacemi,“ doplňuje Jana Létala ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

První slavnostní „výhod“ koulí na ploše pro lawn bowls provedl olympionik a sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor. Slavnostního otevření byli přítomni i další osobnosti z prostředí českého sportu, například místopředseda ČOV Filip Šuman, za Nadaci ČEZ stříhala pásku členka správní rady Kateřina Kocourková, za radnici Prahy 6 zastupitel Libor Bezděk.

Provoz areálu je zabezpečen správcem a v současné době je otevřeno od 7:00 do 21:30 hodin ve všední dny a obdobně i o sobotách a nedělích, kde záleží na jednotlivých akcích. Sokol Liboc vykazuje členskou základnu přes 500 členů v pěti oddílech a odborech. Převažující je základna dětí a mládeže, významnou složkou jsou také senioři, pro které činnost v TJ důležitou náplní života.

Alice Horáková, tisková mluvčí ČEZ

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10