Informace o činnosti

Vloženo:17.11.2017

Dny otevřených dveří

Vloženo:17.11.2017

Premiérové Mistrovství ČR v lawn bowls ovládli domácí

 

IMG_1540DSC_0228

    Před několika týdny byla otevřena lawnbowlsová dráha v areálu TJ Sokola Liboc, první svého druhu ve střední Evropě. Již v neděli 15. října 2017 se na této dráze uskutečnilo 1. Mistrovství České republiky v lawn bowls v kategorii dvojic. Nádherné slunečné počasí vytvořilo mimořádnou kulisu pro premiérová utkání v tomto sportu na území České republiky. Navíc všechna medailová umístění obsadili hráči oddílu cílových sportů TJ Sokol Liboc. Na prvním místě a historicky první titul mistra České republiky v tomto atraktivním, i když zatím pro nás exotickém sportu získali Theodor Jan Létal se svým otcem Janem Létalem, stříbrnou medaili vybojovali také otec se synem – Libor a Jindřich Svatoňovi, na třetím místě se pak umístil další domácí pár – Karel Šturm a Antonín Parma. Až na čtvrtém místě se umístil nejlepší tým, který nepatří do líhně TJ Sokola Liboc a to ve složení Petr Slavík a Petr Kadlec. Také tato dvojice se zapsala do historie, protože se jí podařilo zvítězit hned v první hře tohoto turnaje. 

   Všechna utkání se odehrála v duchu fair-play, příchozí diváci velmi často obdivovali velmi přesné hody ze strany nejlepších hráčů.  Individuálně podal zcela mimořádný výkon Theodor Jan Létal, který byl oporou vítězného týmu a prokázal vysokou úroveň svých odhozů po celou dobu soutěže. Další mistrovské soutěže se budou konat až na jaře příštího roku, kdy budou vyhlášeny i soutěže v kategoriích jednotlivců a čtyřčlenných týmů.

Vloženo:23.09.2017

Slavnostní otevření nových sportovišť se vydařilo

lawn_bowls_DSC_0005

 Dráha pro lawn bowls

    Ve středu 20.září 2017 se za slunečného počasí uskutečnilo v areálu TJ Sokol Liboc slavnostní otevření sportovního centra pro seniory se zaměřením na cílové sporty. Areál byl rozšířen o zcela unikátní dráhu pro lawn bowls (jedinou svého charakteru ve střední Evropě), hřiště pro pétanque, hřiště pro molkky a ruskou kuželnu. Všechny tyto aktivity lze hrát bez rozdílu věku či bez ohledu na fyzické dispozice účastníků, můžou je hrát jednotlivci, dvojice i čtyřčlenná družstva. V současné době bude spuštěn zkušební provoz těchto venkovních sportovišť. 

  lawn_bowlsDSC_0033

Zleva : Jan Létal - autor projektu sportovního centra a místopředseda TJ, Kateřina Kocourková - členka Správní rady Nadace ČEZ, Karel Kovář - náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže MŠMT, Libor Varhaník - místopředseda Českého olympijského výboru a Libor Bezděk - radní pro oblast sportu a volného času Prahy 6

     Areál bude k dispozici především členům nově vzniklého oddílu cílových sportů a seniorům – členům TJ. Pro nadcházející sezonu bude připraven provoz tak, aby byla sportoviště přístupná i veřejnosti. Aktu slavnostního přestřižení pásky a otevření nových sportovišť se zúčastnilo více než padesát hostů, první odhozy provedli dvojnásobný olympijský vítěz v kanoistice Martin Doktor a Alžběta Baudyšová, členka curlingového týmu TJ Sokol Liboc, který bude v prosinci v olympijské kvalifikaci bojovat o účast na ZOH 2018 v Korei. Největší poděkování pak patří Nadaci ČEZ, která projekt sportovního centra významně finančně podpořila.

Vloženo:23.09.2017

Tenis v Sokole Liboc

KMBT_C224-20170914151306

Vloženo:22.09.2017

Atletika ukončila činnost v Sokolu Liboc

Předsedkyně oddílu a trenérka ml.žactva: Kateřina Nováková 
Atleti přešli do nového oddílu

Více informací o oddílu Atletiky se dozvíte na adrese:
http://blogy.interbrigady.cz/wordpress-mu/atletika/

Vloženo:24.08.2017

Sekretariát TJ

 

Od 25. do 27.9. 2017 jsem k dispozici pouze na emailu info@sokol-liboc.cz a tel: 725 878 636. Neváhejte se ozvat  v případě potřeby.
sekretář TJ PaedDr. Michal Effmert
Vloženo:04.07.2017

Mladí tenisté Sokola se v pražských soutěžích neztratili

Již pátým rokem obsazuje tenisový oddíl Sokola Liboc pražské soutěže v tenisu v mládežnických kategoriích.  Poprvé však postavil týmy ve všech soutěžích – od babytenisu až po dorost. Velkou zásluhu na tomto rozvoji libockého tenisu mají především obě trenérky – Hanka Hertlová a Lenka Loučková, které zároveň vykonávaly funkce kapitánů jednotlivých týmů. Mladé sportovce podpořil Grant pražského Magistrátu, přidělený TJ Sokolu Liboc cestou Pražského tenisového svazu.   Kvalitní práci s dětmi zúročil především tým staršího žactva, který bez jediné prohry vyhrál svou skupinu, k oporám týmu patřil Filip Trojan, Robin Šalanský a Veronika Zouharová. Solidních výsledků dosáhl i nově postavený tým dorostu, který obsadil 4.-6. místo ve skupině a především děvčata – Adéla Vágnerová a Kristýna Vašínová vyhráli skoro všechna svá utkání, mezi chlapci pak pravidelně bodoval Theodor Jan Létal, ostatním se již tak nedařilo. V kategorii mladších žáků jsme dosáhli pouze jednoho vítězství, nejlepší naši hráči v této kategorii byli Filip Skořepa a Julie Hubačová. 

Bohužel  celkového vítězství se letos nedočkal náš babytenisový tým, tedy naši nejmladší do devíti let. Přesto i v této kategorii máme nadané hráče – především Davida Šturma a Ondřeje Turka, kteří dokázali své soupeře pravidelně porážet.  Na závěr ještě patří dík i všem zástupcům kapitánů družstev, kteří se o víkendech o týmy starali (babytenis – Karel Šturm, mladší žáci – Petr Skořepa, starší žáci – Aleš Trojan, dorost – Jan Létal).

Vloženo:04.07.2017

Najdi pět rozdílů

V průběhu jara a zejména letních měsíců pokračují opravy našeho areálu. Po omítce z přední části sokolovny jsme se přesunuli dozadu.

Všechny tyto rekonstrukce můžeme provádět díky dotacím. které poskytuje státní rozpočet tělovýchovným jednotám a spolkům cestou různých grantů. Díky grantu Magistrátu hl-m. Prahy   za 300 tis. Kč byl odstraněn havarijní stav části budovy šaten, sociálního zařízení a  male tělocvičny - hrozil vznik větších škod v důsledku pronikání  spodní a dešťové vody do prostor této  části budovy. Bylo provedeno oplechování a oprava střechy, kompletní nová omítka, opravy soklů a atiky, zazděny nepotřebné otvory, zajištěno odvětrání a osazení novými dveřmi. Od září je  možno využívat šatny a malý tělocvičný sál bez omezení.

Jak sami vidíte na snímcích před a po opravě, je rozdíl obrovský. Tak si šatny a malý sál užívejme a Magistrátu za to ještě jednou poděkujme.

Vloženo:23.05.2017

Dětský den 19.6.2017

Vloženo:21.05.2017

Úspěšné hráčky curlingu přijal starosta Prahy 6

Po velice úspěšném vystoupení  curlingové  reprezentace ČR  na MS žen v Pekingu byly naše hráčky pozvány na radnici Prahy 6. Reprezentaci totiž tvoří výhradně členky TJ Sokola Liboc a starosta Prahy 6 tak přijal k přátelskému posezení naše reprezentantky, jejich trenéra a vedení klubu. Setkání se uskutečnilo ve velice přátelském duchu.

Naše reprezentantky mohly zasvětit do curlingové problematiky pana starostu Ondřeje Koláře a radního pro sport  Libora Bezděka. Setkání byl také přítomen trenér úspěšného týmu Karel Kubeška, předseda TJ Karel Šturm a předseda oddílu curlingu Jan Létal. Zástupci Prahy 6 vyjádřili podporu našemu týmu a společné přání, aby se v prosinci podařilo dokončit velkou curlingovou misi - uspět na olympijské kvalifikaci a postoupit na zimní olympijské hry 2018 v Koreji! 

Vloženo:21.05.2017

Mistryně republiky

Tým Liboc 3 vyhrál mistrovství ČR - Ezen Kolchevskaia, Klára Svatoňová, Tereza Plíšková, Alžběta Baudyšová a Anna Kubešková pod vedením trenéra Karla Kubešky budou reprezentovat Česko na ME a taky na Olympijské kvalifikaci v Plzni, gratulujeme!

Více na http://www.ceskatelevize.cz/sport/zimni-sporty/354310-mistry-republiky-v-curlingu-se-staly-tymy-anny-kubeskove-a-jiriho-snitila/
Vloženo:17.04.2017

Hráčky Sokola Liboc skončily na MS na 7. místě !

 

Před několika dny vyvrcholilo MS v curlingu žen v čínském Pekingu. Česká reprezentace složená výhradně z hráček TJ Sokol Liboc sice nevybojovala přímý postup na zimní olympijské hry 2018, umístění na sedmém místě je však nejlepším výsledkem českého curlingu v jeho historii. Náš tým v sestavě Kubešková, Baudyšová, Plíšková, Svatoňová a Kolčevská pod vedením trenéra Karla Kubešky (mimochodem některé hráčky týmu trénuje již téměř dvacet let!) porazil postupně reprezentace Dánska, USA, Číny, Švýcarska (mistryně světa z roku 2016!) a Německa.

Až do posledního zápasu a do odhodu posledního kamene byl náš tým stále ve hře o postup na ZOH a v boji o medaile. Až poslední kámen týmu Skotek rozhodl o ukončení naší cesty na MS a tedy skvělém sedmém místě na Mistrovství světa. Před naším týmem opět skončily jen tři evropské reprezentace a tím jsme potvrdily naše místo v nejužší evropské elitě. Nyní čeká naše děvčata obhajoba mistrovského titulu v Mistrovství ČR, jehož finále se uskuteční v květnu v Praze. A poté nejdůležitější soutěž – olympijská kvalifikace, která se uskuteční ve dnech 5.-10. prosince v Plzni. Postup na ZOH nebude jednoduchý – do Plzně přijede bojovat s našimi děvčaty sedm vynikajících světových týmů (Čína, Německo, Itálie, Norsko, Dánsko, Finsko a Lotyšsko) o pouhá dvě postupová místa. Budeme držet palce ať se našim děvčatům daří a ať se můžeme těšit na jejich výkony na ZOH v korejském Pchjongčchangu !

Vloženo:10.04.2017

Velikonoce

 

O velikonočních svátcích    

14.4.-17.4.2017

bude sokolovna uzavřena

velikonoce

 

Vloženo:17.03.2017

Curlerky Sokola Liboc bojují o olympiádu

Český curlingový reprezentační tým žen, který je plně složen z hráček TJ Sokola Liboc Anny Kubeškové, Alžběty Baudyšové, Terezy Plíškové, Kláry Svatoňové a Ežen Kolčevské odletěl začátkem tohoto týdne do čínského Pekingu na Mistrovství světa žen. Tato soutěž začne již v sobotu 18. března a vyvrcholí finálovými boji 26. března. Naše děvčata pod vedením trenéra Karla Kubešky se budou snažit udělat vše proto, aby získala potřebné kvalifikační body pro účast na ZOH 2018 v korejském Pchjongčchangu.

foto_kubeskova_-_kopie

Postup na ZOH 2018 bude velice obtížný, jistotu kvalifikace dá pouze umístění do 4. místa. Další šancí na účast na ZOH bude olympijská kvalifikace, která se uskuteční v prosinci t.r. v Plzni. Děvčata se na Mistrovství světa tvrdě a pečlivě připravovala, po vítězství na Mistrovství České republiky musela znovu prokázat své kvality také v národní kvalifikaci, kterou jednoznačně vyhrála a potvrdila tak tuzemskou dominanci. Dobrý výsledek na MS by byl jen potvrzením výborné formy z poslední doby a zejména mimořádného úspěchu z posledního Mistrovství Evropy, které se konalo v listopadu 2016 ve skotském Glasgow a naše reprezentantky skončily na čtvrtém místě. Tím tak dosáhly na nejlepší umístění pro český ženský curling v celé jeho historii. O tomto úspěchu si také můžete přečíst na webu Českého olympijského výboru - http://czechteam.info/novinky/curlerky-si-zvykaji-i-na-televizni-kamery-zadaji-v-praci-o-dovolenou-a-nadale-sni-o-olympiade. Stejně tak se týmu daří v tzv. Curling Champions tour, což je obdoba světového poháru pro nejlepší curlingové týmy, ve kterém jsou aktuálně na desátém místě.

Sledovat výsledky libockých hráček budete moci na www.worldcurling.org/wwcc2017. Držíme palce!

Vloženo:16.03.2017

Dětský karneval 3. 3. 2017

Akce  se vydařila,  neboť žádné děcko se nezranilo, ačkoliv v převlečení  děti absolvovaly náročnější atrakce -  opičí dráhu. Celkově se zúčastnilo cca 42 dětí + rodiče i prarodiče, masky dětí byly nápadité a vtipné. U každé atrakce dostaly  děti sladkou  odměnu i barevný balónek. IMG_9226
Vloženo:17.02.2017

Dětský karneval 2017

 

Dětský Karneval v pátek

3. března 2017 od 17,00 hodin  

v TJ Sokol Liboc

  

Zveme všechny děti z oddílu Rodiče+děti, Předškolní děti , Žákyně a žáci i jejich kamarády a kamarádky na tradiční sokolský karneval. Děti se v připravených maskách projdou v karnevalovém průvodu, představí se ostatním, zacvičí si na jednotlivých atrakcích – nářadí , kde všechny dostanou zaslouženou sladkou odměnu. Společně si zatancují, zazpívají a vyfotí. Děti, rodiče i prarodiče prosíme o přezutí do tělocvičny.

Na karneval je potřeba se předem přihlásit! Buď během pondělních cvičebních hodin či emailově jamburova.j@seznam.cz nebo telefonicky (732 438 785) nejpozději do 28.2. 2017.

Těšíme se na Vás, přijďte se s dětmi společně pobavit.

Vloženo:10.02.2017

Cvičení s kojenci a batolaty

cviceni_batolat

Vloženo:13.12.2016

Vánoční prázdniny

 

vanoce

Vánoční prázniny 23.12. - 2.1.

Přejeme všem příjemné prožití svátků

a těšíme se na shledání při cvičení

v novém roce 2017

 

 

Vloženo:12.11.2016

Gratulujeme!

Hráči curlingového klubu Sokol Liboc Karel Kubeška, Jiří Candra a Martin Jurík spolu s Lukášem Klímou (CC Zbraslav), aktuální mistři republiky, zvítězili na prestižním turnaji série Masters ve skotském Edinburghu, když postupně porazil reprezentace Dánska, Německa a Finska.

Ve finále pak Češi rozdrtili jeden z nejlepších skotských týmů, aktuální juniorské mistry světa, v pěti endech 8 : 2. Turnaj byl závěrečnou fází přípravy před blížícím se mistrovství Evropy, které se koná ve druhé polovině listopadu v Glasgow.

Vloženo:28.10.2016

Pozvánka na konferenci

 

PozvKonfA4_2-page-002

Program_konference

TJ_Liboc_stanovy_navrh

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10